Nastavna aktivnost

Obavezni i izborni kolegiji Zavoda za anatomiju

Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij medicina

Obavezni kolegij

  • Anatomija – Prof. dr. sc. Romana Jerković
  • Neuroanatomija – Prof. dr. sc. Ivana Marić

Izborni kolegij

  • Klinička anatomija zdjelice i inguinalne regije – Prof. dr. sc. Ivana Marić
  • Anatomska podloga lezije spinalnih i kranijalnih živaca – Prof. dr. sc. Snježana Bajek
  • Regeneracijska medicina – Prof. dr. sc. Romana Jerković
  • Klinička anatomija glave – Izv. prof. dr. sc. Tamara Šoić Vranić
  • Starenje skeletne muskulature – Izv. prof. dr. sc. Marina Nikolić
  • Koža, naš najveći organ – Izv. prof. dr. sc. Gordana Starčević Klasan
  • Anatomska sekcija topografskih regija ruke i noge – Izv. prof. dr. sc. Olga Peloza
  • Anatomska sekcija topografskih regija toraksa i abdomena – Izv. prof. dr. sc. Olga Peloza
  • Anatomska sekcija topografskih regija glave i vrata – Izv. prof. dr. sc. Juraj Arbanas
  • Anatomija u kliničkom pregledu – Doc. dr. sc. Tanja Ćelić

Integrated undergraduate and graduate study programme of medicine

Mandatory courses

  • Anatomy – Romana Jerković MD, PhD, Full Professor
  • Neuroanatomy – Olga Peloza MD, PhD, Associate Professor

Elective courses

  • Skin, the largest organ of the body – Gordana Starčević Klasan MD, PhD, Associate Professor
  • Anatomical Base of Lesions of Spinal and Cranial Nerves – Snježana Bajek MD, PhD, Full Professor
  • Regeneration Medicine – Romana Jerković MD, PhD, Full Professor
  • Anatomical dissection of the topographic regions of the upper and the lower limb Olga Peloza MD, PhD, Associate Professor
  • Clinical Anatomy of the Pelvis and Inguinal Region – Ivana Marić MD, PhD, Full Professor
  • Anatomical dissection of the topographic regions of the thorax and abdomen – Olga Peloza MD, PhD, Associate Professor

Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij dentalne medicine

  • Anatomija – Izv. prof. dr. sc. Tamara Šoić Vranić

Preddiplomski i diplomski sveučilišni studij sanitarno inženjerstvo

  • Osnove anatomije i histologije – Izv. prof. dr. sc. Gordana Starčević-Klasan

Poslijediplomski sveučilišni studij „Biomedicina“

  • Molekularna patogeneza izabranih neuroloških bolesti – Prof. dr. sc. Romana Jerković

Poslijediplomski sveučilišni studij „Zdravstveno i ekološko inženjerstvo“

  • Epidemiološka istraživanja – Izv. prof. dr. sc. Olga Cvijanović Peloza, suradnik na kolegiju

Preddiplomski stručni studij Sestrinstvo

  • Anatomija / redovni studij – Doc. dr. sc. Tanja Čelić
  • Anatomija / izvanredni studij – Izv. prof. dr. sc. Marina Nikolić
  • Biološke osnove ponašanja – Prof. dr. sc. Daniela Malnar (izborni kolegij)

Preddiplomski stručni studij Radiološka tehnologija

  • Anatomija / redovni i izvanredni studij – Izv. prof. dr. sc. Marina Nikolić

Preddiplomski stručni studij Medicinsko-laboratorijska dijagnostika

  • Anatomija – Izv. prof. dr. sc. Olga Cvijanović Peloza

Preddiplomski stručni studij Fizioterapija

  • Anatomija s histologija – Mr. sc. Ariana Fužinac
  • Klinička kineziologija – Izv. prof. dr. sc. Juraj Arbanas

Sveučilišni diplomski studiji Fizioterapija, Sestrinstvo-promicanje i Zaštita mentalnog zdravlja i Sestrinstvo-menadžment u sestrinstvu

  • Umijeće medicinske nastave – Prof. dr. sc. Daniela Malnar
  • Pristup osobama s invaliditetom – Prof. dr. sc. Daniela Malnar
  • Koordinacija i supervizija zdravstvene njege – Prof. dr. sc. Daniela Malnar